(86kB)

Menu:


© 2017 Lutowski-Wschowa

''Trzeba darzyć zaufaniem ludzi świeckich, jest w nich bowiem wielki potencjał dobrej woli, kompetencji i gotowości służenia" J.P.II

POCZĄTKI NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

ROK 1999

Już w pierwszym roku istnienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we Wschowie ostro zabraliśmy się do pracy. Pod prezesurą ówczesnego prezesa A.K. Stanisława Walnera, oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w dniu 5 września o godz. 14,00 w kościele Trójcy Św. rozpoczęła się Msza Św. którą odprawił ks. Prałat Zygmunt Zając .Zaraz po zakończeniu Eucharystii przy pięknej słonecznej pgodzie rozpoczął się pierwszy festyn parafialny zorganizowany przez członków Akcji Katolickiej, pod nazwą ,,Parafiada".
Jak przystało na tego rodzaju przedsięwzięcie, jako proboszcz tutejszej parafii, głos zabrał Ks. Prałat Zygmunt Zając życząc wszystkim udanej zabawy w gronie najbliższych. NO I ZACZĘŁO SIĘ. Pani Jolanta Pawłowska konferansjerka estrady zapowiedziała kolejno występujące zespoły takie jak: ,,PG-60" z Przyczyny Górnej, dzieci i młodzież ze scholi, zespół ,,GRECCIO" oraz Wschowska grupa ,,AFEKT" Największe jednak uznanie zdobył zespół ,,GRECCIO" z Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach. Zakonnicy grali i śpiewali nabożne pieśni w spółczesnych rytmach. Muzyka i śpiew trafiły w serca publiczności, która nie szczędziła wykonawcom gromkich braw.
W czasie trwania festynu cały czas funkcjonowała mała gastronomia. Można było zasmakować grochówki z kotła lodów, kukurydzy prażonej. słodyczy, napojów itp. W tym samym czasie na boisku Szkoły Podstawowej nr. 3 rozgrywany był mecz siatkówki ,wyścigi na hulajnogach a także rzucanie lotkami do celu. Sponsorem była firma ,,ROYAL" ze Wschowy. Dochód z tej imprezy został przeznaczony na otwarcie świetlicy dla dzieci i młodzieży.

---------------------------------------------------------------------------------------

ROK 2000

Festyn z okazji Dnia Dziecka.

W dniu 4 czerwca 2000 r. o godz . 1400 otwarto festyn z okazji Dnia Dziecka podczas trwania festynu wystąpiły zespoły : ,,PG-60" z Przyczyny Górnej, zespół młodzieżowy z Wschowskiego Domu Kultury, schola młodzieżowa, oraz dzieci z Przedszkola nr. 3. Sprzedawane były losy z których dzieciaki wygrywały nagrody ,kręciło się również przygotowane koło fortuny, można było nabyć zabawki, balony , kupić coś do zjedzenia i picia, Tym razem na chwilę emocje ostudził ulewny deszcz, ale mimo wszystko zabawa była udana . Dochód przeznaczony został na dofinansowanie koloni dzieci z parafii, oraz na utrzymanie powstałej w tym samym dniu klubo-kawiarni w Domu Katechetycznym.

Festyn parafialny po raz drugi w tym roku

Członkowie Akcji Katolickiej w niedzielę 1 października 2000 r. po raz drugi zorganizowali festyn parafialny. Mieszkańcy Wschowy i okolicznych miejscowości mogli kolejny raz spotkać się ze znajomymi przy kawie racząc się smacznym ciastem i podziwiając różne zespoły. Tym razem na deskach wystąpił ,,MAGIC DANCE" z Głogowa i kabaret ,, DZIURA" z Bukówca Górnego. Siostra Bernadetta prowadziła zawody sportowe dla dzieci a młodzież z KSM rozprowadzała losy, w których główną nagrodą był radiomagnetofon ufundowany przez ,,Tygodnik Głogowski", Wśród dzieci najbardziej atrakcyjne były przejażdżki kucykiem.
Zebrane fundusze przekazane były na remont elewacji w kościele parafialnym.
Sponsorami festynu byli: Stacja Paliw Płynnych "DEX", sklep, MEGAN, KAJA KOMPUTER, BOTEX, ROYAL, PZU, PSS i wiele innych.

----------------------------------------------------------------------------------------

opracował Tadeusz Apolinarski

UWAGA! Archiwalne teksty i foto z wydarzeń w latach 2009 - 2016 (kliknij i zobacz!)
(kliknij - dalej)
Pogoda Wschowa
© meteogroup.pl(10kB)

(8kB)

(20kB)


Święta Cecylia
(37kB)
patronka śpiewu i muzyki kościelnej